וואטסו (Watsu):
הוואטסו היא טכניקה שפותחה בשנת 1982 בארצות הברית, ע"י הארולד דל, בעל וותק של שנים רבות כמטפל בשיאצו. דל גילה שכאשר הוא מכניס את מטופליו לבריכה מחוממת, מרחב הפעולה שלהם במים גדול יותר וההשפעות הפיזיות והנפשיות של הטיפול מועצמות עקב השהייה במים. בנוסף הוא ראה כי מגוון התנועות והמתיחות במים הוא עצום, דבר המוביל את המטופל למצב של איבוד כיוון והרפיה גדולה אף יותר.
בטיפולי הוואטסו המטופל צף על גבו, על רגליו מונחים מצופים, והוא נתמך על ידי המטפל אשר מניע אותו בתנועות רכות וסיבוביות תוך כדי לחיצות שיאצו ומתיחות, מתוך מטרה למתוח את עמוד השדרה, לאפשר חופש לשרירים ולמפרקים ובכך לגרום לירידה ברמת הכאב.
הוואטסו מתייחס אל המטופל כאל שלם, ומטפל בצד הפיזי והמנטאלי כאחד והוא מומלץ ויעיל ביותר לטיפול בבעיות מפרקים וגב. 
 
ג´הארה (Jahara):
ג´הארה פותחה בשנת 1996 על ידי מריו ג´הארה מברזיל. מריו, מורה לשיטת אלכסנדר ולזן שיאצו, פיתח את שיטתו מתוך חיפוש אחר טיפול המשלב התייחסות לגוף ולנפש, תוך שימוש ביתרונות המים. 
הרעיון המרכזי של טכניקת ג´הארה הוא ליצור התארכות והתרחבות בעמוד השדרה, ולהפחית את הלחץ הקיים במפרקים, והיא מעניקה חוויה בלתי נשכחת של ריחוף וציפה מרגיעה במים חמימים.
בטיפול משולבים תרגילים להגברת המודעות הגופנית ושיפור היציבה. התנועה העדינה המשולבת עם ההקשבה לנשימה מקלה על כאבים, מעודדת שחרור ממתחים ומשפרת את ההרגשה הכללית. מצוף מתחת לברכיים תומך בגב התחתון ומסייע להתארכות עמוד השדרה והפחתת הלחץ מהמפרקים.
ג´הארה מתבססת על חמש תפיסות יסוד:
SUPPORT - תמיכה - שיפור מבנה היציבה הפנימי באמצעות מגע ותנועה עדינה, תמיכה במבנה השלד ועמוד השידרה בדגש על יציבה בריאה עם מודעות למנחי גוף המקלים על כאבי גב וצוואר.
ADAPTABILITY - התאמה - הפחתת מתח שרירי ושחרור גופני - נפשי התאמת הטיפול לצרכים של כל מטופל.
EXPANSION - התארכות התרחבות והתפשטות - הרעיון המרכזי בשיטת ג´הארה הוא ליצור הארכת עמוד השדרה והפחתת הלחץ מהמפרקים התארכות והתרחבות בין חוליות עמוד השדרה. הגדלת הרווח במפרקים מפחיתה את הלחץ על מערכת העצבים ומזרזת תהליכי ריפוי. על ידי תנועות ארוכות וממושכות המחזירה לגוף את החיוניות. נוצרת תחושת הקלה.
EFFORTLESSNESS - ללא מאמץ - פיתוח חוש תנועתי והגברת מודעות גופנית מלמדים אותנו לנוע בקצב אחר, רגוע ובאיטיות. התחושה הזו עוברת הלאה אל המטופלים ומאפשרת להם להיות קשובים לגוף, לתנועה לנשימה ולהרגיש את השלווה.
INVISIBILITY - היעלמות - הנוכחות והתמיכה המלאה בטיפול מאפשרת לנו הרפיה עמוקה והנאה. 
 
לקביעת טיפול אישי אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר: 03-6357214. להתראות, צוות "נועם במים". 
 
 

בניית אתרים Blacknet.co.il