שחיה טיפולית מתקיימים בבריכה ייעודית, מחוממת ומאובזרת באביזרי נגישות ותמיכה. היתרון הטיפולי במים הוא בכך, שהמים מסירים את מגבלות התנועה ומציירים סביבה חופשית, המאפשרת התקדמות במאמץ מופחת תוך חווית עצמאות והצלחה.
מטרת הטיפולים היא לשפר את התפקוד של המערכת הניורו-מוסקולרית - שלדית של המטופל והיא עובדת הן על הפן הפיזי של הגוף וגם על הצד הרגשי.

הטיפול מתקיים באופן פרטני עם מטפלים מוסמכים והם מתאימים, בין היתר, לאנשים שחווים מגבלות פיזיות, מהן הם יכולים להשתחרר ולנוע ללא כאב בסביבת מים, אשר משחררת מגבלות מנטליות ונפשיות במקביל.

התכנית הטיפולית מותאמת באופן אישי לצרכים הפרטניים של כל מטופל.

שחיה טיפולית מתאימה למגוון רחב של בעיות. באופן כללי נהוג לעשות את ההבחנה בין טיפולים כחלק משיקום אורטופדי-נוירולוגי, לאחר פציעה/ ניתוח וכו´, או כחלק מטיפולים בתחום הרגשי –התפתחותי
בטיפולים כחלק משיקום אורתופדי, אנו רואים יעילות רבה במקרים של תהליכי שיקום לאחר שברים ופציעות/ טראומה וניתוחים, וכתמיכה בטיפול במחלות שונות כמו סרטן, מחלות אוטואימוניות ועוד.
מהלך הטיפול בשחיה טיפולית: הטיפול עצמו, כמו גם המטפל, תפקידם לתמוך ולקדם את המטרה המרכזית, והיא בראשיתה להגיע לעצמאות מלאה בתוך המים, ומתוך כך גם עצמאות והצלחה מחוץ להם. התמיכה מספקת את הביטחון הנדרש, תוך הענקת מרחב רחב מספיק להתמודדות עצמית. במהלך הטיפול עצמו, נעשה שימוש באמצעי עזר ואביזרים שונים, שתפקידם בין היתר לדרג את רמת הקושי והאתגר בתרגילים בתוך המים. ברמה הפיזית, עצם הנוכחות בתוך מים חמימים משפרת את זרימת הדם, מעניקה גמישות רבה יותר, מרככת נוקשות של השרירים ומקלה על כאבים.
שחיה טיפולית היא טיפול שניתן לבצע במקביל או בסיום של טיפולים שונים כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק או טיפולים רגשיים שונים, כאשר במקרים רבים היא יכולה לבוא גם במקום אלה.

כמו בכל תכנית טיפולית, גם משך סדרת מפגשי השחיה הטיפולית נקבע על בסיס צרכיו הפרטיים של המטופל וקצב ההתקדמות האישית שלו. לעיתים, מתחילים להרגיש את השינוי כבר במפגש הראשון, ולו רק מעצם התחושה הטובה שמלווה אותו ונותרת גם בתום הטיפול.

להזמנת טיפול אנא התקשרו: 03-6357214. להתראות, צוות "נועם במים".

 

בניית אתרים Blacknet.co.il